| UmbraDeVulpe a întrebat:

E o problema cand ti se incarca telefonul prea repede? Gen cand se incarca mult prea repede? Ca de exemplu si eu am pus acum cateva minute iphone ul la incarcat si era 10% bateria iar acum e 64%, e o problema cand se incarca asa de repede sau viteza cu care se incarca bateria telefonului nu reprezinta niciodata o problema si nu ai de ce sa te ingrijorezi?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Telefoanele moderne sunt mai inteligente că noi știu ele cum sa se încarce

| Xox0 a răspuns:

Daca ai un telefon, iPhone, nou, e normala treaba asta, deoarece are "fast charging" adica bateria se incarca repede.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Cât de vechi e telefonul?
Dacă bateria este uzată, acum poate să îți arate că e la 100% și peste un minut să fie descărcată, nu mai are nici capacitatea de stocare inițială și nici nu mai arată corect nivelul de încărcare.

Răspuns utilizator avertizat
| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacă te ține normal bateria după încărcare, nu văd care e problema.