| Desembra133 a întrebat:

Lenovo vibe S1 lite sau Philips xenium v787? Care credeti ca ar fi mai bun pentru jocuri, Youtube, internet si rare ori selfie?

(Am inteles ca Lenovo vibe S1 lite e bun doar pentru fotografii si atat).

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pentru " jocuri, Youtube, internet" cumperi un pc sau laptop nu telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul. La cat dai pe un Lenovo, mai bine iei un Samsung J5. Sau macar un J1 editia 2016. Acesta din urma costa numai 600 lei pe eMAG si are si 4G. Eu deja am pus ochii pe J1 ( 2016 ). Vreau sa vand actualul Samsung Core Prime, mai pun diferenta si iau J1 (2016). Nu te mai lasa impresionat de caracteristici tentante oferite de producatori necunoscuti. Tot Samsung ramane la putere si pace. Bine, nu laud Samsung pentru ca si ei au telefoane varza. Ce sare de 3000 deja scartatie. Dar un telefon pana in 1000-1500 lei e super ok. Eu de un an folosesc Core Prime de la Samsung. Sunt super multumit. Inainte am avut fratele lui Core Prime, Core 2. Am fost super multumit de el
Am vandut ca sa iau prime. Acum vreau J1 2016.

Iti zic ca si eboda sunt telefoane acceptabile. Tot de un an mama foloseste un eboda. Merge cat de cat, nu a avut probleme soft, in schimb i s-au rupt tastele de volum. Iar incarcatorul s-a stricat si a trebuit schimbat... S-a bulit cablul de incarcare. In rest e rezistent. Pe net si jocuri tine la greu.

| AliLina2 a răspuns:

Salut/buna,in primul rand, angelblue90, ce crezi ca face cu J5? Il arunca in toaleta si se p.a pe el? Eu asta as face.El a zis ca il intereseaza si pentru jocuri.ce poti juca cu procesorul de la J5? Rama ca pe telefoanele vechi? Am vazut pe Youtube ca daca vrei sa joci GTA San Andreas cu J5, trebuie sa dai pe low ca sa joci si nici atunci nu merge bine.
Dintre aceste doua telefoane as alege Lenovo, e si marca mai cunoscuta, gasesti si piese mai usor la telefon plus ca S1 Lite are specificatii destul de bune..android 5.1 rapid, procesor bunicel(peste J5 laughing), camera fata numai buna pentru selfi avand 8 MP si lentile 2.2, o sa le fac decente..si bateria te va tine destul de bine.
Mult succes in alegere!

| Laura78 a răspuns:

Amandoua sunt bune daca detii un antivirus bun. Alegerea iti apartine tie, ai gusturi diferite.

| herlitz a răspuns:

Lenovo; Philips e un fel de Allview, nu merita. E mai fiabil acel Lenovo. Singura diferenta dintre ele e bateria de 5000 mah pe xenium fata de 2700mah.