| Cristian_Socaciu_1974 a întrebat:

LG optimus L7 sau Sony xperia active?, care este mai bun?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu stiu ce anume poti compara la ele. In general oamenii au preferinta de stil si marime. Sunt complet diferite, unul e pentru o persoana dinamica, activa, care are antecedente in a scapa telefonul in balta si de a-l lasa in ploaie, iar celalalt e pentru oameni finuti. Eu as alege Xperia desi are deja 2 ani si e mai slab la unele capitolr, e mult ma rezistent, tehnologia foto Sony mereu m-a dat pe spate, e dragut si ciudat, sigur te remarci cu el, e mai mic si mai usurel. Bateria insa e mai slaba dar asta e...N-ai nici camera frontala dar nu stiu cat vorbesti prin 3G. In schimb am tinut L7 in mana si e mult prea rapid in reactii pentru un om normal. Un simplu tremur al degetului declanseaza ceva. Nu-mi place, e mare, colturos, si la fotografii e ciudat, are un efect de umbra (accentuarea digitala a contrastului). Nu zic ca e rau, dar prefer Sony Ericsson-ul.

| DenisIonut01 a răspuns:

Lg l7 e mai bun ca Sony

| cornelmircea1980 a răspuns:

Sony

| cornelmircea1980 a răspuns:

Sony xperia active

| inferno91 a răspuns:

De ce nu le cauti pe net si dai la comparare, intre cele doua, vezi ce iti place la un telefon si ce crezi ca te captiveaza tongue