| giulia283 a întrebat:

M-a sunat un nr cu 0374. Din ce tara e? Are 11 cifre numarul.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Armenia

| flixbuster a răspuns:

Probabil raspunsul de la @alessia5158 este corect pentru ca daca zici ca numarul are 11 cifre, nu are cum sa fie din Romania.

In nici un caz sa nu suni inapoi - este posibil sa fie un numar de dat tepe, cu supra-taxa. Cand suni inapoi si raspunde (si de obicei sunt puse pe auto-answer), te-ai ars.

| sweetys a răspuns:

Si pe mine m-a sunat. Era de la editura Litera. Si cand am cautat pe net, imi zicea ca e numar capcana, cand am vazut ca insista am raspuns si am rezolvat problema.

| Catalina990099 a răspuns:

E telefonie fixă Orange. Dar nu suna inapoi e posibil sa fie vreun număr din ala care apelezi sau răspunzi sa iti bage costuri suplimentare in caz ca esti la abonament.

| AlexDanielC a răspuns:

Nu e o altă țară. Este prefixul de telefonie fixă de la Orange. Uite aici: http://www.crixti.org/2011/08/0374-prefix-telefonic.html?m=1