| Alex_Rebeca_1990 a întrebat:

Azi m-a sunat un nr pe care nu-l am in agenda.Are 14 cifre ceea ce ma face sa cred, ca nu e de Romania.Nu am sunat inapoi(de teama).
Numarul este 00355674063616

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu suna inapoi! Numarul tau de telefon a ajuns pe listele celor de pe internet si de acum te vor suna din diverse tari, cu diverse activitati de marketing, vanzari, spam, sau chiar virusi.
Nu raspunde acestor apeluri, daca nu cunsoti numarul! Blocheaza numarul!

| sierra1 a răspuns:

Ai procedat corect. Ei sună, dau beep și dacă suni tu, fiind un nr. cu suprataxa, de dezbracă de bani. A fost probabil din BG

| MihaiNicu23 a răspuns:

Foarte bine ca nu ai sunat inapoi ca iti facea suprataxa daca esti pe abonament.

| Mituca a răspuns:

Am o colega cu aceasta problema. Telefonul ei arata tara de apel din fericire. Diferiti oameni te suna, daca raspunzi apelul va fi cu taxa inversa, daca nu raspunzi spera sa ii suni inapoi. Multe telefoane te lasa sa blochezi numere dar nu cred ca are rost, putine sanse sa revina cu acelasi.