| popescudorinel a întrebat:

M-i s-a furat telefonul(Samsung s3),telefenoul este cumparat din Italia, ce pot sa fac ca sa-l gasesc? funda!

8 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Pai poti sa treci pe la amanet sa-l vezi in vitrina. Daca nu poti sa-ti cumperi altul, oricum telefonul pe care la furat nu-l mai gasesti.

| popescudorinel explică (pentru SimonaSimona01):

Aha,multumesc de incurajare!

| RobykaBskf a răspuns (pentru popescudorinel):

Eu ti-am zis dar funda nu mi-ai dat frumos din partea ta

| Gabi1123 a răspuns:

Buna,iti spun ceva, ce a facut o colega:fiecare telefon are un GPS sau ceva unde poate fi recunoscut nu? pai du-te la politie, nu cred ca este nevoie in Italia rolling on the floor si spune-le povestea iar apoi spune-le seria telefonului, sau ceva un cod si asa poate ai sanse, daca nu du-te la cei de la Samsung si declara-l pierdut si se vor gandi ei la o solutie
Bafta! si nu cred ca am spus ceea ce trebuie...ce am inteles si eu de pe la colega-mea

| RobykaBskf a răspuns:

Ceau popescudorinel, ca sa iti recuperezi telefonul mergi la firma de unde ai luat sau suni telefonul are incorporat gps daca se pierde til localizeaza cei de acolo si iti zice unde este! fundita daca vrei te mai ajut

| popescudorinel explică (pentru RobykaBskf):

Eu maine plec in Italia, acolo pot sa merg sa mi`l localizeze?

| bytzu01 a răspuns:

Daca mai ai cutia de la telefon du-te la politie si ti-l gaseste sau cu cartela adica numarul de telefon

| bytzu01 a răspuns:

Daca ai cutia de la telefon te duci cu datele telefonului la politie sau daca telefonul avea cartela in el cu numarul de telefon.Succes! Funda?big grin