| Loras a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa scot autocorectul de pe un Huawei P8 Lite?

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Nu am Huawei dar incerc sa te ajut cum pot dupa cum e telefonul meu, intri in setari cauti o rubrica pe care scrie ceva asemanator cu 'limba si introducere text', intri acolo si te plimbi pe acolo pana cand dai de niste setari la tastatura curenta si dai sa o personalizezi si vei vedea ca ai acolo nivelul de corectare al cuvintelor sau autocorrect sau cum scrie, poate ai si functie swipe si o poti activa, mie imi place foarte mult functia respectiva si iti recomand s-o folosesti!