| AbcDaBcDe a întrebat:

Merita sa il cumpar http://www.altex.ro/smartphone-dual-sim-allview-p6-life- 5-8mp-black? De ce? Cine are va rog sa imi spuna cat de bun este...

Răspuns Câştigător
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Allview P6 Life este un telefon elegant, atent fabricat, materiale de bună calitate și se face o concesie în ce privește autonomia. Pentru cei interesați de acest factor există Allview X1 Soul Mini cu baterie de 3000 mAh, dar fără ecran de 5 inch, dual-sim etc. Am punctat și care sunt elementele PRO și CONTRA.

PRO

– design plăcut, elegant / Da. Știu că s-ar putea să stârnesc câetva reacții nervoase generate de utilizarea acestui termen în mod continuu;

– dual-sim;

– compatibilitate cu aplicații și jocuri ce necesită putere de procesare mai mare;

– căștile din pachet oferă un sound imersiv;

– camera de 8 Megapixeli livrează rezultate decente.

CONTRA

– autonomie modestă;

– Android 4.2 Jelly Bean când 4.4 KitKat are deja ceva vechime. V1 Viper i urmează să primească udpate software la 4.4, dar la P6 Life nu am aflat nimic până acum.