| Peter_Terschak_1987 a întrebat:

Mi-a aparut o pata portocalie la marginea de display la un Sony xperia z1, de la ce poate fi?

2 răspunsuri:
| horseey a răspuns:

Este o problema destul de des intalnita la Xperia Z1, daca inca mai este in garantie il poti trimite ca sa ti-l schimbe/repare. Sau o posibila rezolvare in caz ca a iesit din garantie, descarca AnTuTu Benchmark (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark) si fa Stability Test de 2-3 ori.

| Peter_Terschak_1987 explică:

Nu stiu daca e de soft problema, zici ca sa parlit cum arata, pe negru se face alba si pe alb ca focul?