| Eugeniusu a întrebat:

Mi-am comparat iPhone-ul 7 cu alt iPhone 7 al unui prieten, si ecranul meu are o tenta galbuie fata de al lui care pare a fi mai clar (lumina spre alb).
Vreau sa va spun ca nu sunt pete galbene de la lovituri sau ceva de genul, are tenta de galben pe tot ecranul. Iar iPhone-ul meu nu e fake, nu i-a fost schimbat display-ul, si nu mi-e activat night shift. Eliminand aceste variante, care sa fie problema si cum pot sa o remediez?!

5 răspunsuri:
| Eugeniusu explică:

Chiar nu stie nimeni? Am intrebat pe multe site-uri...

| TheTom7 a răspuns:

Ar trebui sa ai o setare sa aetezi contrastul si lumina, sau ceva de genul. Pe undeva pe la setari la afisaj. Daca nu du-te cu ambele telefoane la garantie si posibil sa ti-l schimbe, daca te deranjeaza asa de tare.

Răspuns utilizator avertizat
| Caine1122 a răspuns:

Chiar conteaza ce problema are odata ce merge bine? daca zici ca nu sunt pete sau alte treburi inseamna ca nici macar nu este vizibil daca te uiti la el si nu faci comparatie intre 2 telefoane, poate ca al lui are probleme nu al tau.

| CristiTraian a răspuns:

Debifeaza True Tone