| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat telefonul Samsung Galaxy Mini2. Cand folosesc wi-fi imi merge netu ( adica merge totul OK ) dar acum mi-am reincarcat telefonul si am MB dar nu imi intra pe net sad adic am nevoie de wi-fi sa intru cu MB sau dc nu merge... ajutor vaog dau funa big grin

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Menu--->Settings--->Wireless and networks--->Mobile Networks--->Access Poin Names--->Setezi acolo urmatoarele:
-dai new sau ce ai acolo
-apoi:Name: Orange net
-APN:net
-Proxy, Port, Username, Password, Server, MMSC, MMS proxy, MMS port - astea toate le lasi asa cum sunt.
-MCC - 226
-MNC- 10
-APN type: internet
-Create sau ce ai acolo pentru salvare.
Urmatorul pas este asta: Menu--->Settings--->Wireless and networks--->Mobile networks--->Use packet data.
Astfel ai creat si activat pachetele de date. Asta iti permite sa folosesti MB pentru internet in retea. Toate cele bune. happy

4 răspunsuri:
| Crisツ a răspuns:

Şi eu am avut problema asta. Eu sunt în Orange şi a trebuit să sun la ei.
Îţi zic ăia ce trebuie să faci. Cred că îţi dau un cod sau ceva...

| AngryBirds a răspuns:

Normal ca trebuie sa ai Wi-Fi in acea zona..altfel nu poti intra..Bafta!

| Crisツ a răspuns (pentru AngryBirds):

Daca ai Mb nu îţi mai trebuie şi Wi-Fi.

| BlackV3ilBrid3s a răspuns:

Pai pentru a folosi internetul mobil trebuie activate Datele Mobile (Mobile Data)winking