| CursedAngel123 a întrebat:

Mi-am cumparat un Alcatel OT991.As vrea sa stiu cum aflu versiunea androidului (este versiunea firmware sau versiunea nucleu?)si ce versiuni de android mai suporta si cum pot face update? Trebuie root sau se poate si altfel?

1 răspuns:
| CastiCuMicrofon a răspuns:

Depinde de unde l-ai luat. Daca l-ai luat nou este cel din fabricatie. Daca e la second hand poti sa il intrebi pe cel de la care ai luat telefonul sau sa te duci la un service. De obicei pe telefoane merg doar 2 versiuni (cel din fabrica +o varianta putin mai superioare).