| Sh0TT69 a întrebat:

Mi-am încărcat telefonul ieri apoi seara am stat pe el si m-ai avea 65% baterie. M-am culcat si a doua zi cand m-am trezit l-am gasit foarte cald ai din 65% baterie m-ai avea 9% baterie. Din ce cauza sa încălzit si sa descarcăt? E posibil sa imi mai faca asa? Vă rog sa ma ajutați.

9 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Si al meu este posedat. l-am dus la preot si s-a imbolnavit preotul. e tot la spital

| Blastphemy a răspuns:

Poate e de la aplicațiile din background.

| Sandu3 a răspuns:

Salut! Al meu are o baterie mica inca din fabricatie(1400mAh)si ma confruntam cam cu aceeasi problema ca si tine.Dar am rezolvat partial cu urmatoarele aplicatii:iBattery 3x battery saver(are un logo cu albastru si scrie ECO in mijloc dezvoltator AWALKER) si luminozitatea am redus-o la 35% cu Night Mode, dezvoltator Bruno Barao. Sper ca te-am ajutat.

| itwentbad a răspuns:

Telefonul ruleaza aplicatii in background, gen Facebook, messenger, jocuri, etc... Androidul nu se opreste din functionat cand inchizi telefonul, ii cam acelasi lucru cu a-l tine deschis, doar ca nu consuma din baterie si luminozitatea...

| Sh0TT69 explică (pentru itwentbad):

Are Facebook dar nu mi-A facut pana acum asa avea 65 la sută si dimineata 9 mi se ducea maxim 3-4 la sută din cauza notificarilor si ce ai mai zis tu nu 60 la sută si ce as putea face sa nu mi se mai descarce in halul asta. Si acum vad ca e cald pana acum a mers ok era si cald

| IamR a răspuns:

Probabil a intrat cineva pe el, de aia era cald...

| Sh0TT69 explică (pentru IamR):

Nu a intrat nimeni si frigea rau

| IamR a răspuns (pentru Sh0TT69):

Înseamnă ca e din cauza aplicaților, si mie mi se mai întâmpla...

| CristiVP a răspuns:

Iti recomand sa inchizi de fiecare data aplicatiile si sa nu le lasi sa mearga in background