| AndreiuAndrei20 a întrebat:

Mi am luat recent un telefon nou este vorba de un Samsung galaxy a04s are 32GB şi aş vrea să întreb daca merge să instalez PUBG Mobile pe el?

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Va porni, DAR ca sa te poti juca in conditii decente, ai nevoie de un procesor care are frecventa mai mare per nucleu.
Si de preferat 6 GBRAM (merge la limita si cu 4GB, daca au frecventa mai mare (acest lucru la telefoane e conditionat de procesor), si daca stocarea ar fi rapida, dar in cazul tau nu e).
Nici stocarea nu te prea ajuta, la telefonul cumparat ai anticul eMMC5.1,
alte telefoane la acelasi pret folosesc UFS 2.2
A04s are ecran 720p, alte telefoane in pretul asta au ecran FullHD, si luminozitate aproape dubla.

Sunetul pe A04s e o gluma proasta, incearca sa vezi cum se aude Xiaomi Redmi Note 11.

La Samsung platesti brandul si nu primesti telefon de banii dati.

| Hyperion7 a răspuns:

O să meargă, dar de jucat n-o să fie prea jucabil.

| cfrtobias a răspuns:

Inainte cumperi telefon si dupa intrebi e normal asta?

| sparklingqueen a răspuns:

Merge sa instalezi, da modelu îți dai seama ca nu o sa ai aceeași calitate precum ai avea cu un model de Samsung mai performant

| cookie4free a răspuns:

Salutare, astea sunt cerintele minime pe un telefon cu android pentru a putea instala PUBG Mobile:

1. RAM: 4 GB
2. PROCESOR: Snapdragon 675 and above or Hisilicon Kirin 970 and above or Exynos 8895 and above, or Mediatek Helio G90T
3. SISTEM DE OPERARE: Android 7
4. SPATIU LIBER PE DISK: 4 GB

Uite aici si specificatiile telefonului pe care il ai (acum depinde de care ai, ca sunt mai multe configuratii, de ex: cu 3gb ram sau cu 4gb ram): https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a04s-11803.php

Poti compara specifiicatiile telefonului pe care il detii cu cerintele minime ale PUBG Mobile.
Parerea mea este ca iti va functiona dar va avea ceva delay, depinde de configuratia pe care o ai pe telefonul tau.

Sper ca ti-au fost de ajutor informatiile!