| IuliSty a întrebat:

Mi-am reîncărcat acum două zile în urmă cartela (Orange) cu 5 euro şi mi-am făcut o opţiune pe internet care pe lângă altele, îmi dădea şi 750 MGB (+400 MGB din opţiunea anterioară). Ieri dimineaţă am folosit foarte puţin netul şi seara când am vrut să mă conectez din nou, nu mai aveam deloc, dar nici măcar urmă de ei! Nici măcar 0, 01! La ce număr aş putea suna ca să întreb care-i problema?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Salut, nu inteleg ce inseamna 750 MGB, poate vrei sa scrii MB.
1000 KB (kilobyte) = 1 MB (megabyte)
1000 MB = 1 GB (gigabyte)
1000 GB = 1 TB (terabyte)
Si tot asa.
Te duci la orice centru Orange si la explici problema, daca stai sa suni la numarul lor de relatii cu clientii (mai ales ca nu ai abonament) ai mult de asteptat si iti pun ei multe intrebari.
Deci te duci la un centru Orange si rezolvi problema, important e sa stii sa te exprimi corect sa inteleaga despre ce e vorba.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut IuliSty,

Pentru verificare situatiei descrise de tine, iti recomand sa apelezi Serviciul Orange Experts, 408.

Cu prietenie,
Orange Helper