| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Mi-am spart display-ul la telefon. Am gasit sa cumpar original. Daca il schimb la un service, mai am garantia telefonului?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poti sa il schimbi si tu, cine stie ce ai schimbat sau cand.Ai grija ce display original cumperi laughing cel mai indicat ar fi sa cumperi un display de la un telefon folosit si care stii sigur ca nu a fost schimbat.
Mai sunt telefoane la care s-a ars motherboard, deci restul de piese pot fi folosite, in cazul tau displayul.

| Lioana a răspuns:

Din păcate garantia telefonului nu e valabila in cazul defectelor cauzate din vina utilizatorului. Displayul spart e considerat a fi un defect cauzat de neglijenta ta. Nu vei beneficia de garanție.

| cfrtobias a răspuns (pentru Lioana):

Faza e cred ca vrea sa fie secret si sa stie el si service, si daca ar pati problema mai mica sa duca de unde a luat, macar eu asa am inteles