| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a spart ecranul la in s6edge plus, geamul este incorporat in display?, adică trebuie sa schimb si display-ul ca să îl repar sau pot doar geamul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai folosit folie protectoare de sticla, atunci probabil trebuie sa schimbi doar folia respectiva, iar ecranul propriu-zis sa fie ramas intact.

Daca nu, data viitoare nu te zgarci sa pui o folie protectoare de sticla, de calitate, si sa folosesti husa protectoare (cu inchidere magnetica).
Chiar daca acestea te costa un pic mai mult, pretul lor esete mult mai mult decat costul unui nou ecran si manopera de schimbare!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stiu cei de la reparatii telefoane, doar sa-l duci acolo!

| Sarcopt a răspuns:

La edge se schimbă cu totul