| CipiXz a întrebat:

Nokia lumia 520 vs Allview A5Quad.
Salut, vreau sa imi cumpar un telefon si nu ma pot hotari intre aceste 2 telefoane, vreau sa le aleg in raport de performanta. Nu ma intereseaza jocurile, decat cum se comporta telefoanele. Voi ce imi recomandati?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nokia e mai bun dar eu mi-as cumpara un Sony Ericsson cu ecran mai mic tactil. Nu ai ce face cu un telefon badaran care are ecran mare, nu esti pensionar sa vezi literele mari.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii? Nu prea le poti compara. Unul e dual sim ce lalalt e single. Unul e dual core celalalat e quad core. Unul are 3g celalat nu are. Unul e Windows phone celalalt cu Android. Una peste alta eu nu l-as lua pe nici unul. Asi lua unul cu 3g si procesor quad core.

| notefree a răspuns:

Eu am un lumia 520 si sun t foarte multumit.

| atomescu a răspuns:

Allview-urile sunt niste telefone cam proaste.

Multi dintre cei care le-au cumparat au postat asta pe diferite forumuri sau comentarii. Eu zic sa mergi pe Nokia.

Poti sa verifici aici: http://bit.ly/1plJ6FW poate chiar il gasesti mai ieftin decat unde l-ai vazut initial.

| exydos a răspuns:

Asa, deci depinde pentru ce vrei telefonul. Daca vrei un telefon bun la muzica si camera cu un sistem de operare usor de folosit si la care nu o sa-ti trebuiasca multe jocuri si aplicatii, un telefon frumos ca design, atunci alegi Nokia Lumia.
Daca vrei un telefon pentru jocuri, pentru o putere mai mare cu un procesor mai bun atunci alegi Allwiew.

Din diferentele de Specificatii : Nokia Lumia 520-N, Allwiew-A
RAM: 512 la ambele
Procesor : N=1GHz, A=1. 3GHz
Camera: 5mpx la ambele
+ A 0. 3mpx frontala ( deci Allwiew are camera frontala, Nokia nu are)
Baterie: A=1700 mAh, N=1300mAh. (Allview are o capacitate mai mare)

Eu recomand Allview ca este firma romaneasca si merita, dar depinde pentru ce vrei.