| Faur_Dorian_1990 a întrebat:

Nu mai am deloc memorie pe care sa o pot folosi pe telefon, asa ca m-am decis sa-mi cumpar un card micro SD, l-am bagat in telefon, l-am activat din setari dar in continuare cand incerc sa cumpar ceva de pe magazin play sau sa-mi actualizez o aplicatie pe care vreau sa o actualizez imi spune in continuare ca nu am destula memorie. Nu stiu ce sa mai fac, are cineva o idee ce poate fi si ce pot face?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate jocurile descarcate sau actualizarile la jocuri se instaleaza in telefon deoarece cardul SD nu poate executa, e doar un spatiu de stocare. Daca vrei sa ai actualizari sau sa descarci alte jocuri, trebuie sa stergi din memoria telefonului sau sa faci acel root si sa setezi cardul SD ca memorie primara.Insa nu iti recomand sa iti faci acel root, e foarte periculos.Risti ca telefonul sa nu mai fie functionabil.

Răspuns utilizator avertizat