| Jennyrobot a întrebat:

Am un telefon ALCATEL ONE TOUCH PIXI 3 (4). Aveam pe el un card sd de 4gb iar acum o saptaman l-am schimbat cu unul de 8gb. Cand vreau sa imi descarc o aplicatie de pe magazin play imi apare un mesaj care imi spune ca nu am destula memorie pe aparat.

Răspuns Câştigător
| B3B3NI a răspuns:

Exact asa mi-se intampla si mie dar eu stiu de ce.
Cand tu instalezi o apk ea nu se instaeaza direct pe card se baga in telefon si de aceea spune ca nu ai memorie.Si inca ceva tu dacă muţi o apk pe card asta nu inseamna ca toata memoria acelei apk va fi in card, ea va ocupa si din memoria telefonului doar ca nu atat de mult iar daca nu ma crezi sterge o apk de pe card si sa vezi ca se elibereaza si din telefon memorie.Concluzia e ca degeaba ai card de 8gb daca telefonul nu are destula memorie.
Funda?