| GrigorePurta a întrebat:

Nu prea ma pricep la touchscreen si vreau sa imi iau un telefon dar nu stiu care touchscreen e mai bun : "Super AMOLED capacitive touchscreen" sau "TFT capacitive touchscreen".
Va multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 5yr0Kk a răspuns:

Amoled sau tft nu conteaza la capitolut touch..amdaoua merg la fel la touch
Amoledul e o tehnologie mai noua care se vede mult mai bine, un ecran mai luminos si cu mai multe unghiuri
Deci nu are a face..indiferent ca este tft sau amoled touch-ul e la fel dar ti-am spus pe amoled se vede mai bine
Funda?

3 răspunsuri:
| Krokodil a răspuns:

Cel cu super amoled

| angi_4331 a răspuns:

Normal ca cel cu AMOLED, pentru ca imaginea e mai bogata in culori, mai clara si mai luminoasa.

| poateEU a răspuns:

Cel cu super amoled, are ppi(densitatea pixelilor) mult mai mare