| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Nokia N8 si Samsung Galaxy Ch@t B5330.

Stiu ca N8 e in mare parte mai bun :

- camera 12 mp

- camera secundara pentru videocall

- memorie interna 16 GB, 256 MB RAM, 512 MB ROM

- viteza mai mare la internet 10.2 Mbps

- A-GPS support; Ovi Maps 3.0

- 16 mil cul.

- HDMI

- CPU 680 MHz ARM 11

- TV-out, DivX/XviD, voice comand si multe altele

Dar dezavantajul ar fi ca e Symbian

Iar la Galaxy Ch@t ar fi :

- OS. ANDROID

- are si touchscreen si tastatura qwerty (un mare plus)

- 256 mii de cul. - dezavantaj (fata de N8)

- camera 2 Mp - clar dezavantaj

- memorie interna 2 GB (2 sunt ocupati de android)

- CPU 850 MHz

dar avanjatul ca gasesti mult mai multe aplicatii pentru Android

DECI. Nu stiu ce alegere sa fac, dintre un telefon clar mai scump : N8, cu mai multe aplicatii necesare dar cu SYMBIAN, sau Galaxy Ch@t un telefon mai ieftin dar cu ANDROID.

VA ROG NU IMI PROPUNETI ALTE TELEFOANE, NU DEVIATI DE LA SUBIECT.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iata raspunsul: eu iti recomand Nokia N8, deoarece daca faci update vei avea tastatura qwerty, iar noua versiune seamana foarte mult cu androidul. Cat despre aplicatii, apar in fiecare zi unele noi, asa ca nu iti face griji. Iata un scurt videoclip despre cum se actualizeaza (update) telefonul: http://www.youtube.com/watch?v=gECxTtb5BEU

| YoshiFan a răspuns:

Galaxy Ch@t daca scrii multe mesaje.