| DjIulyanB a întrebat:

Nu stiu ce telefon sa`mi achizitionez, si vreau cateva pareri.
In lista mea de dorinte apar urmatoarele modele:

HTC One m9
HTC One m8
Iphone 5S
Samsung Galaxy s5
LG G4

Vreau un sfat cat se poate de serios.

Multumesc frumos! (dau si funda)

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Compari telefoane de generatii/componente vechi si noi.
LG G4 e de cateva luni lansat. Si iPhone 5s e de aproape 3 ani lansat.
Cel mai performant telefon si nu numai este HTC M9
Cel mai nou procesor - Snapdragon 810.
Cea mai buna camera 20MP
3GB Ram 32GB Stocare nu prea ai ce vrea mai mult.
+ Un design foarte placut.
Dar la banii lui HTC M9 tinand cont ca urasc Android-ul iti mai pot recomanda un iPhone 6 second hand. Cu care nu o sa ai probleme nici acum in prezent nici peste 3 ani (minim). Bafta

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege LG G4 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

LG G4 din simplul motiv că e cel mai performant și merge foarte bine pe orice aplicație. E cel mai performant telefon la ora actuală.

| 6684464 a răspuns:

Vezi, nu telua dupa astia, nu conteaza cati mAh are bateria daca tel-ul este optimizat bine, de exemplu un SAMSUNG GALAXY S6 Edge/Edge Plus te duce mult mai mult decat un LG G3.
Eu personal as alege LG G4, pentru ecranul generos si foarte bun, pentru camera excelenta pe spate si foarte buna pe fata+ce mai ofera cei de la LG; cei de la LG au reparat tot ce era de reparat la LG G3 si a iesit ceva super bun.
Daca te gandesti sa-ti iei HTC ONE M9, mai bine lasa, mai bine ia-ti M8, e mult mai ieftin si la fel de bun, cei de la HTC nu prea au perfectionat mare lucru.
Cel mai folositor din lista ta este LG G4, bun la toate: bun pentru gaming, bun pentru filme, bun pentru poze, bun pentru selfie-uri, bun pentru filmari, bun pentru muzica. Si de data asta bateria tine multumitor de bine, nu excelent, dar multumitor. Mai mult decat Note 4 sau OnePlus One ca o comparaie...

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns:

Eu iti recomand HTC ONE M9 deoarece are o camera buna, memorie buna, se incarca super repede si bateria te tine mult.

| GEORGEL2012 a răspuns:

Samsungurile sunt praf la baterie... uitate sa fie bateria macar de 2500 mah

| ScareLLesSs a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa-ti cumperi iPhone 5S. Uite si un link de pe OLX : http://olx.ro/oferta/vand-iphone-5s-silver-16gb-ID5kedk.html#7f41019fbb