| Denila123 a întrebat:

O întrebare simpla pentru care știe, când postez întruna grup pe Facebook mecanic, apare la toți prietenii mei pe Facebook, chiar daca nu sunt înscriși in grup, va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Grupurile sunt facute tocmai ca cei din grup sa vada postarile, dar altii nu.

| Denila123 explică (pentru Bula):

Pai si unde spui sa dau sa nu mai am probleme

| Bula a răspuns (pentru Denila123):

Postarile sa le faci doar in grupuri, iar la fiecare postare poti spune cine are drept s-o vada (inclusiv s-o vezi doar tu).

| MadnesOfJuice a răspuns:

Depinde de grup. Daca grupul este public sau privat.
Daca este privat inseamna ca tu ai avut nevoie de invitatie sau a trebuit sa faci cerere pentru a intra, sunt alte grupuri pe care nu le poti vedea prin cautare, ai nevoie de invitatie de la unul din membrii grupului.
La cel public poate vedea toata lumea.
Deci daca esti intr-un grup privat pot vedea doar prietenenii care sunt in grupul respectiv.