| anonim_4396 a întrebat:

O recomandare : vreau sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg intre Samsung J7 2017 si Huawei P10 Lite. Am vazut cateva comparatii pe Youtube, iar pe Antutu P10 Lite scoate un scor mai bun. J7 scor 47238; P10 lite 62761. Video aici https://www.youtube.com/watch?v=9FzJV-jrUPU

Eu sunt utilizator de Samsung de ani si sunt foarte multumit de aceasta marca. Chiar si in momentul de fata folosesc tot Samsung si am ajuns in situatia sa nu stiu ce sa aleg.

Dupa specificatiile de pe gsmarena P10 Lite vine cu 4GB RAM, iar J7 2017 cu 3GB RAM.

La J7 2017 mi-au atras atentia ambele camere de 13 MP cu blitz, pe cand P10 Lite vine cu 12 MP camera ( spate ) si doar 8 MP camera ( fata ). Si acestea cu blitz.

La Huawei mi-a atras atentia memorie interna de 64 GB, pe cand J7 2017 vine numai cu 16 GB memorie interna.

P10 Lite nu l-am testat deloc in niciunul dintre magazine in ciuda faptului ca l-am vazut pornit; J7 2017 l-am testat, butonat si mi-a placut mult aspectul. Zici ca este copie S7.

Dupa videoclipurile de pe Youtube, la Huawei nu imi place deloc meniul telefonului. Meniul lui J7 2017 arata super. Nimic de reprosat.

In review-urile de pe Youtube am citit o problema referitor la P10 LITE. Problema cum ca s-ar incalzii stand la incarcat. Problema pe care nu prea o accept.

Dar vreau si sfatul vostru.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| SkenWell a răspuns:

Eu zic P10 Lite deoarece te ajuta mai mult in Gaming in rest nu prea are cu ce sa ii fie superior lui J7 2017 in afara de acest punct forte ele sunt oarecum la fel pe partea de componente.

| εdωαrd27 a răspuns:

Samsung J7 2017 are verisoara mea si nu este multumita de el... Dupa o luna de la cumparare a inceput sa aiba lag, pe Facebook, pe jocuri (nu zic jocuri gen Asphalt 8, jocuri ca Temple Run 2). Eu unul n-am fost niciodata fan Samsung, in afara de brand nu platesti nimic. Telefoane fiabile de pana ina 800 lei fac acelasi lucru ca si J7 2017. Tu poti sa alegi ce vrei tu.