| buburuza23 a întrebat:

Pareri BlackBerry z10! Urgent, va rogpuppy dog eyes! Pareri legate de baterie(am auzit ca e mai slabuta) si de sistemul de operare in general,daca este asemanator unui telefon cu android. As dori sa stiu daca merita sa il cumpar, precizand ca am 16 ani si il iau mai mult pentru mesaje si aplicatii gen whatsapp,facebook,snapchat, etc.
Si daca ar fi sa aleg intre lumia 720 si z10, care sa il aleg?:-ss
Multumesc!

2 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

La bb bateria e slaba, are un multitasking excelent, mai bun ca la s4, lipseste shazam..are bb os 10, foarte inovativ, poti folosi multe aplicatii de pe android.
Nokia are baterie mult mai buna, vine cu windows 8 care mi se pare oribil, dar poti sa ii faci up la 8.1 ceea ce e mai ok,super difuzoare (dolby), super media, procesor ok, putin ram, 7gb skydrive free.
Pentru bussiness:BB Z10
Pentru 16 aniwinking :Nokia lumia 720

Succes!

Răspuns utilizator avertizat