| Bybuuu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon Nokia Lumia 520 dar nu prea stiu multe despre el? Este asemanator cu un android? Este usor de descarcat aplicatii sau trebuie sa imi fac cont undeva?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In nici un caz sa nu iei android in banii astia. Ai sa plangi dupa, cand vezi ca ai lag enorm. Gen xperia e cum vorbeste cienva mai jos fara sa stie.
Nu, nu e asemanator cu android-ul, dar e destul de simpatic. De descarcat aplciatii e usor, partea rea e ca nu sunt prea multe aplicatii.
Ca sa intelegi cum e treaba cu aplicatiile: http://www.windowsphone.com/ro-ro/store intra, si ai in dreapta sus sus un buton ca sa cauti aplicatii. Cauta ce vrei tu si vezi ce gasesti. Astea is aplciatiile d epe Windows PHone.

| David98TM a răspuns:

Buna.
"Este asemanator cu un android?"
Nu este diferenta destul de mare (au cateva aplicati in comun)
"Este usor de descarcat aplicatii sau trebuie sa imi fac cont undeva?"
Pe orice sistem de opere trebuie sa-ti faci cont.Cand o sa deschizi prima data telefonul o sa-ti ceara sa iti faci un cont windows.

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Nu este senzational.
Un coleg de al meu si a luat Lumia 900, sau ceva de genu.Si nu e multumit, spune ca nu sunt app originele.
Dar eu iti recomand un Sony Xperia E, are bun androidul si etc.
FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat
| iuss12345 a răspuns:

Daca o sa iti cumperi un Nokia lumia 520 vei fi foarte multumit de el

| Deea157 a răspuns:

Buna. Are cateva aplicati in comun cu Android. Da v-a trebuii sa iti faci cont! Dar cand deschizi telefonul iti v-a cere sa-ti faci un cont Windows. Sper ca te-am ajutat happy