| Bybuuu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon Nokia lumia 520... dar nu prea stiu multe despre el. Este ceva asemanator cu androidul sau mai bun/rau? Pot sa downloadez aplicatii la fel ca dupa un android? funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Intrebarea e pusa in categoria gresita. Ai o categorie telefonie si una tehnologie pentru asa ceva.
Intra pe: http://www.windowsphone.com/ro-ro/store si cauta ce aplicatii vrei(ai in dreapta sus sus), ca sa iti faci o ide ce gasesti si ce nu.
E mult mai bine optimizat decat un android, dar are dezavantajul asta ca nu ai aplicatii prea multe.