| Andreea7000 a întrebat:

Păreri despre telefonul Allview X4 Soul Style?

12 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Simplu, sunt niste pocnitori nu telefoane. Scuze de asa raspuns dar asta este realitatea cu aceste marci ca Allview, eboda, utok etc.

| Andreea7000 explică (pentru Rommeo):

Nu am nimic cu răspunsul tau. Apreciez.
Familia mea a mai avut telefoane de la Allview, in total cam trei, si nu a pocnit nici unul. Nu stiu cum la altui se intampla asta...

| Rommeo a răspuns (pentru Andreea7000):

Cand am spus pocnitori, nu m-am referit ca pocnesc la propriu ci la faptul ca sunt dezastruase si ca software si hardware, cunosc foarte bine problema pentru ca am lucrat si inca mai practic in particular servisare de telefoane mobile.

| Andreea7000 explică (pentru Rommeo):

Aaa, am crezut că vă referiti la cuvântul în sine. laughing

Ce nu e bun la software și hardware?

Și știți dacă primește actualizări?

| Rommeo a răspuns (pentru Andreea7000):

Eu cred ca am fost clar despre software și hardware, cat despre actualizari, toate telefoanele Allview raman cu acelasi Android cu care vin din fabrica, eu unul sincer nu am vazut si auzit pe cineva care sa primeasca un Android mai nou decat cel cu care a venit. Sa ma contrazica cineva (daca este) care a avut un Allview si a primit actualizare la un Android mai nou decat cel cu care a venit din cutie.

| Andreea7000 explică (pentru Rommeo):

Sora mea are telefonul Allview X3 Soul Style care a primit upgrade de la Android 6 Marshmallow, daca nu ma insel, la Android 7 Nougat.

Acum, nu toate telefoanele de la Allview primesc, decât câteva.

| Rommeo a răspuns (pentru Andreea7000):

Doar gama X cred ca ce le mai baga in seama cat de cat, dar in caz ca acel update are bug-uri, adio sa mai trimita ei alte actualizari pentru rezolvare. Eu dupa mine decat sa iau de exemplu ultimul lor model de asa zis *TOP* (parca x4 soul infinity) sau ceva de genul asta, mai bine iau un Samsung s5 SH de exemplu, ca e mai bun de 100 de ori din toate punctele de vedere.

| Nevroza a răspuns:

Am avut Allview si am avut probleme cu semnalul. Ramai pe Huawei si Samsung chiar daca la pretul telefonului asta nu ai caracteristici wow. Dar ce e Samsung sau Huawei, asa ramane! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| TheTrooper1 a răspuns:

Foarte bune specificatiile, nu prea am ce sa-i reprosez. O alegere buna, bafta in continuare!

| ElectroFlash a răspuns:

E bun telefonul. camerele sunt bunicele, cea de pe fata e de 2. 0mpx, dar buna pentru selfie uri decente. ca putere e bun.

| Andreea7000 explică (pentru ElectroFlash):

Greșesc eu, sau pe camera frontala nu avea 16 MP?
Si stii daca primește actualizări, mai ales de securitate?