| Marius1789 a întrebat:

Pe un Galaxy S5 am activat opțiunile de dezvoltator şi am găsit o opțiune debifată "Transfer forțat Wi-Fi/mobil" pe care am activato crezând că netul va merge mai repede. Dar ce face acea opțiune? Fundă. Uitați o poză mai jos.
http://imgur.com/WpznaVO

1 răspuns:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Dezactiveaz-o. Transfer fortat insemna ca, daca tu vei conecta telefonul la Wi-fi si vei incerca sa descarci ceva, datele mobile tot timpul vor si gata sa intre in actiune, adica: in caz ca wi-fi se dezactiveaza, intra datele in functiune, si nu numai. Dar iti mananca baterie la greu.