| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care ati folosit incarcatoare solare pentru telefon, ati fost multumiti de ele, cat dureaza o incarcare aproximativ si cum functioneaza mai exact?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt expusi la soare, incarcatoarele solare incarca o "baterie suplimentara".
Durata incarcarii complete depinde de timpul cat soarele lumineaza pe partea foto-sensibila. Pe timp de vara, timpul de incarcare poate fi de2-5 ore.
Cand bateria este incarcata, se conecteaza la telefon, ca baterie externa (poate incarca bateria telefonului).