| TheHeineken a întrebat:

Pot rezilia contractul la Orange dupa un an adica sa platescmai putin la abonament ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GicuGagicu a răspuns:

In principiu ai putea sa il micsorezi insa un telefon la relatii clienti nu costa nimic. Le zici ca vrei sa iti micsorezi abonamentul.Si daca nu se poate o sa iti zica ei ca nu se poate.

3 răspunsuri:
| GicuGagicu a răspuns:

Stai sa ne intelegem. Vrei sa iti inchizi abonamentul sau sa il micsorezi? Daca vrei sa il inchizi vei platii o penalizare de 50-200 euro + abonamentul lunar X nr de luni pana la finalul contractului. Daca vrei sa il micsorezi, de obicei se poate dupa 8 luni de la incheierea contractului. NU poti sa il micsorezi daca e un abonament special de BlackBerry iphone ...etc

| TheHeineken explică (pentru GicuGagicu):

Vreau sa micsorez abinamentul ca platesc 20E / luna si mai am de plata inca 10 luni

| MihaiEddy93 a răspuns:

Conteaza perioada contraactuala a abonamentului. Daca ai semnat un abonament pe 2 ani, ramai obligatoriu 2 ani la ei. Daca doresti sa reziliezi mai devreme, platesti lunile ramase de contract.