| Neinteles a întrebat:

Pot sa instalez android pe un telefon (Alcatel 3040G) care nu are android?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi să instalezi Android pe acest model de telefon!

La Mulţi Ani!

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

| Intruder19 a răspuns:

Nu ai cum sa instalezi android pe telefonul tau. Nu se incadreaza in cerintele minime android.

| hypentakill a răspuns:

Download-eaza un pachet Android pe care il instalezi pe memoria telefonului si gata.

| 1stResponder a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa instalezi, din moment ce telefonul nu e compatibil cu sistemul android, iar el are deja un alt sistem, complet diferit de android.

| Neinteles explică (pentru 1stResponder):

Am vazut un tutorial pe youtube legat de chestia asta

| Spark947 a răspuns:

Nu,telefonul tau nu foloseste platforma android.