| Marius1789 a întrebat:

Prima dată instalez un custom kernel sau un custom rom la android? Care se face prima dată și de ce?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa faci root si sa instalezi un custom recovery.

Se face root pentru custom recovery sa ii dai drept de scriere in drive-ul telefonului.

| Marius1789 explică (pentru Intruder19):

Ăla de la teamwin este custom recovery? Prin care instalezi sau ştergi cu swipe right?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai tin minte exact cum se instala custom rom dar parca intai deblochezi bootloader dupa clockworkmod recovery si dupa incepi cu custom rom, kernelu se baga dupa rom, nu mai tin minte au trecut ani de cand nu am mai facut asa ceva, oricum gasesti documentatie pe xda