| Mark2012012 a întrebat:

Am achizitionat un smartphone cu android 442, nu conteaza modelul, si vreau sa stiu daca se poate root-a. Kernel 27 noiembrie 2014 cu versiunea 3.4.67 si "build number vonino_v1.0.5_20141127" si "custom build version G36_HN07W_MB3.1"

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Λndrei a răspuns:

Cum adică nu contează modelul?
NU instala un Kernel aiurea pe el pentru că o să îl strici(brick) și îți iei adio de la el.
Fiecare model de telefon(aproximativ) are un Kernel custom realizat de dezvoltatori Android(vezi xda-developers)
Nu se poate instala în siguranță și cu deplin succes un Kernel oarecare pe dispozitivul tău.
Prin faptul că ai spus mai sus că nu contează modelul mă faci să cred că nu o să te țină mult laughing)

| Mark2012012 explică:

Nu puteam sa fac root pentru ca nu aveam ultimul update curent al sistemului de operare android. Am facut root cu KingRoot