| sabintanasa1 a întrebat:

Problema..am un iphone 4 si nu ma lasa sa descarc Facebook, messenger, Instagram imi zice ca trebuie sa am ios 8 minim. Nu pot sa ii dau update sau sa descarc de pe pc apoi sa le bag in phone! Hellp

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Si ce nu este clar? iPhone 4 are iOS 4 "din fabrica". Cu toate updateurile, poti avea maxim iOS 7.1.2. Aplicatiile pe care vrei sa le descarci cer iOS 8, pe care tu nu il ai si nici nu-l poti instala pe telefonul tau, pentru ca Apple nu mai ofera suport pentru iPhone 4 (din cauza hardware-ului depasit care nu face fata cerintelor de sistem pentru iOS8). Detalii, aici: https://wccftech.com/ios-8-for-iphone-4/

Singura modalitate sa poti folosi Facebook sau Instagram este sa le rulezi in Safari, adica in loc sa ai aplicatii pentru ele, le accesezi in browser.

| skaterboi2002 a răspuns:

IPhone 4 s-a limitat pana la iOS 7! Poti sa-ti iei 4s (pana la 9 ) sau 5 ( ar fi 400-600 lei) care este limitat pana la iOS 10

| anncamarria a răspuns:

Cred ca Iphone-ul 4 nu mai poate sa se actualizeze la ios8 si aplicatiile cer versiunea asta.