| mihaelami13 a întrebat:

Puteti sa-mi dati un sfat care telefon sa mi-l cumpar Samsung Galaxy Ace 2 I8160, White sau Lenovo A850, White Urgent ajutati-ma (argument de ce lati ales) Fundita

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu pot să-mi exprim opinia numai despre Ace 2, fiindcă îl am. Din propria experiență spun că este un telefon foarte bun, îl am de 1 an și 5 luni și având și grijă de el, nu a dat nici un semn de ''bătrânețe''. Pe lângă design-ul frumos specific Samsung și dimensiunile cu ajutorul cărora poți să-l mânuiești foarte simplu, are și android 4.1.2 Jelly Bean, suportă peste 90% din jocurile din magazin play, are viteză (se putea și mai mare), are culori vii și rezoluție chiar mai mare ca la noile telefoane Samsung (gen Grand, Core, etc.). Are o cameră principală care-și face treaba de minune, are și o cameră în față care la lumină face poze super. Poți face mai multe lucruri pe el deodată (multi-tasking) fără ca să sacadeze sau să se miște mai greu. Bateria se ține foarte bine și acum, dacă îl folosești la maxim (jocuri, wi-fi, 3g, live-wallpaper, aplicații deschise) te ține în jur de 6-7 ore, dacă umbli un pic pe net și câteva jocuri mici te ține o zi și dacă nu umbli deloc sau doar sunat/mesaje te ține și peste 2 zile.
Singura problemă cu care mă confrunt este memoria de doar 4 GB. Samsung au fost cam zgârciți cu acest telefon care-i seamănă foarte mult lui S2. Dar cu un card de memorie, problema s-a cam rezolvat.
Despre celălalt telefon am citit pe net, este și el foarte bun, este mai nou (2012 vs 2013) nu cred că asta ar conta, dar sinceră să fiu nu l-am testat. Ține de tine ce să alegi acum. Succes!