| SUDSteaua1947 a întrebat:

S4 sau Iphone 4s/5? Mare funda cui ma lamureste cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eu spun Galaxy S4!

Daca iti iei iPhone 5, o sa iti trebuiasca mai multi bani sa il cumperi si multi bani sa il intretii (sa iei melodii, aplicatii, filme, etc.). Daca ai multi prieteni pe iPhone5 ar fi mai bine sa ti-l iei pe asta, dar daca nu...
Eu mi-as lua Galaxy S4, pentru ca are ecranul mult mai mare, rezolutia mai buna, tipul ecranului mai bun (Super AMOLED), are Gorilla Glass 3 (nici nu stiu daca e posibil sa il zgarii), are 2GB RAM in loc de 1GB (multitasking), camera mai buna (13MP vs 8MP), camera frontala mai buna (2MP vs 1.2MP), CPU (QuadCore 1. 6Ghz+QuadCore 1. 2Ghz / QuadCore 1. 9Ghz vs DualCore 1. 3Ghz), placa video mai buna si baterie mai buna...

Vezi? La majoritatea categoriilor pare a fi din alta clasa cu iPhone5!

http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-4-vs-Apple-iPhone-5
Un mic compare de specificatii

Deci...S4;)

Succes; Sper ac te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| alexandru2004 a răspuns:

S4 nu-I mare ghestie, 5 e asa si asa (eu iti recomand Samsung Galaxy s4)bafta!

| xxx8 a răspuns:

Pai gandeste-te la Samsung s 4 numai te uiti la el si se misca paginile web ...cand raspunzi la tell nu trebuie sa il atungi doar sa treci palma pe deasupra ecranului si gata ai raspuns. ...cand te uiti la un videoclip daca intorci privirea de la tell pune singur pe pauza pana te vei uita din nou sau ai putea avea un iphone care arata bine si atat ia gandeste-te plus ca samsungul e mai ieftin si in comparatie cu oricare iphone pare un oznwinking deci daca ar fi sa aleg eu nici nu as mai sta pe ganduri si as alege Samsung s4

| gabii97 a răspuns:

Iti recomand galaxy s4, cu iphone5 nu prea ai ce sa faci
pe s4 poti sa-ti iei o gramada de aplicatii, jocuri si alte chestii, are display-ul mai mare, poti sa trimiti si sa primesti prin bluetooth ( la iphone nu merge decat de pe iphone pe iphone)
s4 are camera de 13 mp, iar iphone5 de 8 mp
la s4 te tine bateria mai mult
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5125&idPhone2=4910
uita-te aici si lamureste-te
sper ca te-am ajutat;)