| MYK3 a întrebat:

Foarte urgent! Deci am cam o zi sa ma hotarasc ce sa cumpar:
Iphone 4s sau New Ipad (3rd generation)
Deci ma intereseaza toate aspectele (iphone e mai bun la camera dar ipad are grafici quad- deci sunt kit) (cu iphone poti suna dar ipad are ecranu mai mare)
Care ma hotaraste primeste funda (adica care ma lamureste)

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Depinde la ce-l folosesti.
iPhone-ul e telefon.
iPad-ul e tableta.

| MYK3 explică (pentru unknownn):

Pai eu le cam folosesc la putere maxima deci ma intereseaza toate aspectele

| unknownn a răspuns (pentru MYK3):

Fiecare are si avantaje si dezavantaje, chiar vrei sa-ti cumperi acum? Nu poti astepta sa apara iPhone 5? Apare vara asta.
Eu mi-as lua iPad daca as fi in locul tau, acum depinde la ce anume vrei sa le folosesti, aplicatii, multimedia, samd.

| MYK3 explică (pentru unknownn):

Cam pe toate le folosc si media si carti si jocuri si muzica si il cumpar maine
dar pana la urma iau IPAD

| MusicFan_6770 a răspuns:

Cel mai bine Samsung galaxy s3 / s2

| MYK3 explică (pentru MusicFan_6770):

Nu intelegi ca am deja un s2 straight face si sunt super dezamagit

| MusicFan_6770 a răspuns (pentru MYK3):

De ce vrei sa schimbi s2 cu iphone 4s? S2 ii mai bun decat toate iphone-urile la un loc

| MYK3 explică (pentru MusicFan_6770):

Deci am s2 si stiu cum e... nu stiu de ce nu va place iphone? e prea mic? sau prea scump? sau ca ii de fite? eu nu il aiu de fite il iau pentru performanta si stiu ca e de 7 ori mai rapid ca iphone 4 si nu cred ca galaxy s2 e de 7 sau 8 ori mai rapid ca iphone 4. poate numa de 5 6 ori
deci 4s ii mai bun la toate... l-am testat
si oricum cand plec din tara toti oameni cu care stau la masa is cu iphone 4s numa eu cu Samsung

| gabitu25 a răspuns:

Daca mai ai nevoie de raspuns...eu zic sa iti iei iphone 4s pentru ca poti sa il folosesti pe post de tel si poti sa stai si pe net.iar grafica nu cont.

| Husicel a răspuns:

Nici unul nici altul; iați mai bine galaxy SIII e de 100 de ori mai bun

| MYK3 explică (pentru Husicel):

Nici un caz straight face nu ma gandesc la Samsung am avut s2 si acum daca iau 4s il schimb ca sunt ffffoarte dezamagit

| heroforyou a răspuns:

Iphonul e mai interesant

| Quicky a răspuns:

IPhone 4S alegerea ideala. pana la urma il poti lua oriunde cu tine, e usor si poti si suna care este un lucru foarte important... Tableta iPad as folosi-o in mod special pentru citit carti, diferite proiecte si alte lucruri care necesita un ecran mare. eu zic ca e mai bun un iPhone 4S. alegerea e a ta