| FarSe17 a întrebat:

Sal, mi-am luat si eu de curand un Huawei Y5 si la acest telefon mi-a venit cadou si un Acumulator E-Boda Power 100 e cam de low bugged dar ce vreau eu sa va intreb ca eu cand incarc acumulatoru se aprinde un led rosu ok toate bune si frumoase pana aici dar dupa 4/5 ore Led-ul rosu s-a stins el find la incarcat e normal sa stinga dupa ceva ore, a mai avut cineva acest acumulator care e treaba cu el?

Dece va intreb pentru ca pe manualu de utilizare scrie cam asa

In timpul incarcari LED-ul indicator se va aprinde rosu. In momentul in care incarcarea s-a finalizat, LED-ul se va aprinde albastru

In schimb mie mi se stinge LED-ul rosu si nu se face nici un LED albastru cum spun ei si partea buna e ca incarca dar asta ma ingrijoreaza ca nu se comporta cum spun ei, ce spuneti sa-l duc inapoi sa-mi dea altu, e defect sa-mi fac griji?

Ms astept raspuns dau FOUNDA

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Probabil ca led-ul albastru e ars sau nu face contact. Daca il misti, s-ar putea sa se aprinda, cand e la incarcat si nu mai incarca. Dar nu e problema, daca s-a stins becul rosu, stii ca e gata incarcarea. E-boda, ce vrei?

| TudyCFR a răspuns:

E foarte bine de obicei la telefone se face doar led-ul albastru dar la restul electronicelor cand sunt incarcate led-ul se stinge si asa ramane ca sa iti dai seama ca este incarcat iar cand nu este se pastreaza culoarea rosie

| ninuionut a răspuns:

Pai nu are buton de aprindere?
Poate nu se aprinde!