| VladGangstaBoy a întrebat:

Sal'tare fratilor!

Mi-am luat de curand Allview p5 mini si nu stiu cum sa fac sa configurez netul 3g, eu l-am configurat cumva, dar nu merge mai deloc si as vrea sa ma ajutati ca am vazut un review al telefonului si tipul chiar zicea ca netul merge beton!

Ofer FUUUUUUNDAAAA!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Spune în ce reţea eşti şi dacă ai cartelă PrePay sau abonament, apoi vedem cum activezi netul şi ce setări trebuie să faci...

| VladGangstaBoy explică (pentru bursuc001):

Am cartela Cosmote prepay

| VladGangstaBoy explică (pentru bursuc001):

Sunt pe Cosmote si am cartela prepay

| bursuc001 a răspuns (pentru VladGangstaBoy):

Fă setările AUTOMAT, aşa cum sunt explicate în tutorialul de la linkul oficial :
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

Dacă nu reuşeşti cu setări automate, atunci fă setările manuale ( menţionate acolo ).