| TechGuyTpu a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy y si tocmai mi-am instalat jellybean(Jellyblasv3) si cand il deschid mi se incarca imi arata cutiuta aia cu jeleuri se face ecranul negru si o ia de la inceput.Cum as putea sa-mi mearga telefonul din nou.Telefonul nu era root.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Adyspeed a răspuns:

Gaseste un soft pentru galaxy y dar nu jelly bean ca nu ti-l suporta. bagi softul pe card si intri in recovery mode, dai wipe data factory reset apoi install zip from sd card, il cauti unde e si instalezi ( din butoane). o sa revin cu un soft...

3 răspunsuri:
| Adyspeed a răspuns:

Http://galaxyydevelopers.blogspot.ro/......axy-y.html asta e un soft bun, dai pe linkul acela sa descarci

| Adyspeed a răspuns:

Http://galaxyyrocksss.blogspot.ro/......axy-y.html asta si cu softul 2.3.7 le pui pe card apoi intri in recovery mode in linkurile de mai sus iti arata apoi wipe data reset apoi wipe partition, install zip from sd card il cauti unde e dan taste si mai intai instalezi softul apoi gapps ( gapps sunt niste updateuri care poti intra in market play etc)