| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU
care telefon credeti ca e mai bun?
LG optimus l9 Sony xperia j HTC desire x?

la LG imi place ecranul mare 1gb ram si procesorul Dual-core 1 GHz Cortex-A9, dar nu are nici un sistem de protectie pe ecran (gen gorila glass) si am inteles ca sar vedea destul de prost.

la Sony imi place ecranul Corning Gorilla Glass, in schimb are doar 512mb ram si 1 GHz Cortex-A5(single core).

la HTC imi place procesorul Dual-core 1 GHz si 768ram(3/4gb ram), in schimb acesta n are nici sistem de protectie pe ecran si e si sub l9.

precizez ca la HTC si LG cred ca nu au sistem de protectie pe ecran, nu sunt sigur.

astept parerile si sfaturile voastre.

4 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

LG optimus l9 cred ca este cel mai bun dintre ele

| MaxKiller911 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Allview p5 alldrohttp://www.youtube.com/watch?v=yCYqAoCqC0Y
trebuie sa precizez ca are :
camera de 8 mpx
procesor de 1 Ghz dual core
memorie interna 4 GB ( suporta car pana la 64 GB )
android 4.0.4
gorilla glass

iar el costa numai 999 lei deci este mai accesibil si este la fel de bun ( se misca extraordinar de repede atat pe internet cat si pe jocuri ) :D

| danyshatAT a răspuns:

HTC desire x eu pe asta il aleg arata ca aspect binehappy dar si LG optimusl9 e bunicel as opta pentru HTC desire x

| NewTerminator explică:

Pe mine ma intereseaza telefoanje pe care le pot lua de la Orange pe un abonament flamingo 10 si sa nu depaseasca 1000 roni hai na 1150roni