| Mr098iuip a întrebat:

Sal TPU, mi s-a blocat telefonul (android), asa ca l-am inchis. Cand incerc sa il deschid nu merge si imi arata un ecran negru.Stie cineva ce as putea sa fac?
P.S: cred ca am gresit categoria.

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria si apoi sa o bagi la loc si dupa aia sa il deschizi si sa vezi daca iti merge.

| Intruder19 a răspuns:

Vezi daca poti intra in recovery (volume up+power) si dai un factory reset.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Factory reset. Daca nu merge. E clarr.

| ioanoanea15 a răspuns:

Si nu iti apare nimic pe ecran cand incerci sa il pornesti? Daca nu iti apare nimic pe ecran cel mai probabil e arsa placa de baza sau ceva gen. Daca porneste, dar nu poti accesa sistemul atunci cel mai probabil e dus softul si ar putea fi reinstalat chiar de tine.