| Arh123 a întrebat:

Sall am si eu o problema. Am un Nokia 5800 si cand il aprind imi cere Lock Code codu de siguranta dar eu nu l-am activat cum trec de el?

Dau Funditabig grinD

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Am cercetat şi, din păcate, cică la telefoanele produse după 2004 nu mai există coduri gratuite, doar la cele mai vechi... Mă refer că nu există gratis, căci contra cost sunt site-uri câte vrei... Cel mai ieftin este 49.99 €, dar nu ştii sigur dacă primeşti codul sau nu. Sfatul meu e să-l duci la unu' care se pricepe la decodări, sunt cu duiumul, că ăla îţi ia 50 de lei, tot e mai ieftin decât 50 €. Baftă!

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Scrie-mi IMEI-ul pe mesaj (îl găseşti sub baterie, un cod de 15 cifre) şi caut eu pe net unlock code...

| Arh123 explică (pentru angel74dm):

Imei - 351531/04/679944/0

| angel74dm a răspuns (pentru Arh123):

Am cercetat şi, din păcate, cică la telefoanele produse după 2004 nu mai există coduri gratuite, doar la cele mai vechi... Mă refer că nu există gratis, căci contra cost sunt site-uri câte vrei... Cel mai ieftin este 49.99 €, dar nu ştii sigur dacă primeşti codul sau nu. Sfatul meu e să-l duci la unu' care se pricepe la decodări, sunt cu duiumul, că ăla îţi ia 50 de lei, tot e mai ieftin decât 50 €. Baftă!

| luisanamy a răspuns:

Anul trecut cand am avut si eu Nokia codul era 0000, acum nu mai stiu.

| Bogdan_George_1995 a răspuns:

Te uiti in cartea de la telefon si acolo o sa geasesti codul, si la mine a fost la fel.