Întrebare recomandată | warp32 a întrebat:

Sall..am un Samsung corby s3650 iar de curand i-am pus un software nou si dupa aia la mutiloader aparuse o eroare, s-a resetat telefonul iar acum nu se mai aprinde crying ce pot face? se mai poate folosi sau direct la gunoi? ..mentionez ca am uitat cardul si simul in telefon cand am bagat un noul softwarecrying

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Nu se schimba sistemul de operare la telefoane... daca Corby vine cu nu stiu eu ce OS, nu poti sa-i pui Android, de exemplu.

Iar daca a fost vorba de un update, s-ar putea sa fi fost instalat prost.
Cand faci treburi d-astea trebuie ca bateria sa fie peste 75% incarcata, sa te asiguri ca cablul nu are probleme, si sa stii ce faci.

La telefoanele si tabletele cu Android se putea intra in "BIOS" printr-o combinatie de taste, iar apoi reseta si instala al rom, la Corby nu stiu daca exista asa ceva. du-l la service! happy

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred că mai poţi să-i faci ceva ( acasă ), eventual încearcă la un Service ( poate s-a distrus vreo piesă )...

| Assu53 a răspuns:

Din nou sa ii pui softul... alta solutie nai happy desi ar mai merge sa il retezi general

| warp32 explică (pentru Assu53):

Cum sa il resetez daca nu pot sa il descid...tin apasat pe butonul de deschidere sau butonul volume down + camera+ power si tot nu se deschidee...

| DjZen a răspuns:

Du-l la un service si spune-le ce ai facut. ei vor stii ce sa iti faca.

Răspuns utilizator avertizat
| FReAkAzO1d a răspuns:

Du-te la service te va costa in jur de 50 ron maxim 100

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Trage o fuga la un service dar sfatul meu este sa nu il lasi acolo happy

| MihaiEddy93 a răspuns:

Cel mai bine duceti telefonul la resoftare la orice service gsm. Costa cam maxim 50 RON.

| robytzu96 a răspuns:

Du-te la cu el la un service! Si spune-le ce ai facut si o sa isi dea ei seama! Daca nu! nu stiu sigur daca merge! Incearca sa bagi iar un soft ware