| вσмвση3ℓ a întrebat:

Sall. Ce firma de telefoane ați alege voi?

Allview: P8 Energy Pro, P9 Energy?
HTC: One M9, Desire 10 Lifestyle?
Samsung: Galaxy A5 (2017)?
Huawei: P9, Y6 Pro?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung sau HTC
Allview si Huawei sunt de tot rasul.

| OnePiece a răspuns (pentru anonim_4396):

Allview e cam praf intr-adevar, dar P9 Energy nu e rau.

Huawei nu e deloc de tot rasul, cat de curand or sa intreaca Apple la market share...

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnePiece):

Huawei ca calitate e ok personal nu îmi place marca pentru că are multe elemente inspirate din iOS un sistem de operare care nu îmi place deloc.

| alex495 a răspuns:

Niciodata sa nu ti iei Allview 1.
Si legat de intrebarea ta as alege Samsung A5 2017, chiar imi place, 3 gb ram si e pana in 2000 de lei, pai S6 si 7 iti i au foc in mana si sunt peste.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex495):

Uita-te la P9 inainte sa comentezi altceva - teste, review-uri. A-urile noi au preturi absolut ridicole. De 2000-2200 iti iei un OnePlus 3. Cam subscriu la ce zici de Allview, desi daca e sa ai noroc...

| OnePiece a răspuns:

Huawei P9 de departe.

Nu te uita la producator, sa aiba macar un scor de 5000 in Geekbench.
Y6 Pro are baterie foarte buna, la fel ca si Allview P9 Energy. Galaxy A5 2017 e prea scump pentru ce stie.
HTC M9 e la vreo 1600 de lei, dar in afara de calitatea excelenta a sunetului, sincer este de nivelul unui P9 lite.

Ia cauta si un Lenovo Zuk Z2 cu 64GB ca s-ar putea sa-l gasesti la sub 1000 de lei. Le da muci tuturor telefoanelor de aici, cu exceptia Huawei P9, care e de 2 ori mai scump. Vezi si Xiaomi Redmi Note 4 si Mi 5S (Xiaomi nu aifon).

| вσмвση3ℓ explică:

Il am de 1 an P8 Energy (acum e la reparat, i-am spart display-ul), sincer imi lu-am altul la 800 lei cu aceleasi cerinte pe care le are... Dar imi e dor de bateria aia mare de 6000 mAh

| вσмвση3ℓ explică:

Doar vb la el si trimit sms si putin de net, 11 zile cel mai mult, iar daca vorbesc stau pe net continuu, ma joc, poze si celelalte intre 3-6 zile de functionare. Deci eu cand plecam undeva nu duceam dor de incarcator, nu stateam cu grija: "aolo nu mai am baterie" cum fac majoritatea laughing.
V-am cerut o parere in caz ca nu imi va mai merge ala, imi voi lua altul dar TOT cu AUTONOMIE MARE.
Am un prieten de a luat un Galaxy A5 (2016) acu 3 luni, nu ii place cum functioneaza, are lag, acu merge peste 10 min se blocheaza.
Voi toti aici va bazati pe "SAMSUNG" a cam ajuns de cacao, se blocheaza mai mereu, faci o poza, dai un sms/apel trebuie sa astepti ca el nu are pofta acum de asta sa ii mai scoti si bateria ca s-a blocat de tot si nu sti ce sa-i mai faci s-a.m.d
P8 ENERGY daca mi s-a blocat de 3 ori intr-un an si (asta pentru ca nu imi mai mergea datele mobile si i-am dat repornire, atat). Am 8 jocuri in el.
Cred ca NU o sa optez pe P8 ENERGY PRO deoarece are diagonala de 6.0 inch prea mare, o sa merg tot pe ALLVIEW P9 ENERGY.
Cine spune ca brand-ul ALLVIEW nu face telefoane bune si rezistente, ala nu a avut un ALLVIEW in mana. Ca au mici defecte? Toate telefoanele au, pana si tu ca operator ai. Probabil depinde si cum le nimeresti. Va multumesc de pareri!

| Vyo19 a răspuns:

Iphone 6s

| вσмвση3ℓ explică (pentru Vyo19):

Fara Iphone. Multi bani si daca il scapi jos si s-a spart, vand dacia si nu ii pot cumpara display-ul laughing

| Zău_Marino_1998 a răspuns:

A5, clar!

| DDorin a răspuns:

Salut, eu iti recomand P8 Energy PRO, este ideal pentru filme si jocuri are autonomie mare la baterie, Android-ul ruleaza foarte bine, camera principala de 13MP cu autofocus