| ady960 a întrebat:

Sall este bine sau nu ca telefoanele cu android sa le lasi sa se descarce complet?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Descarcare completa se face doar la prima activare a bateriei, apoi nu trebuie lasata sa se descarce complet, sa ramana cam 30% din capacitate.

| Bοgdαη a răspuns:

Salut!
Dacă aştepţi până când bateria va ajunge la 10%, aceasta va deveni, în timp, suprasolicitată, iar speranţa ei de viaţă se va reduce. Reîncarcă în momentul în care bateria este la 40%.
Bafta!

| dogslover a răspuns:

Nu prea e o problema mare, dar sa nu le lasi descarcate complet mai mult de 2-3 zile, caci atunci apar probleme. Cateodata le poti lasa sa se descarce complet ca sa nu se strice bateria.

| ady960 explică (pentru dogslover):

Mersi ca mi.ai spus