| George10345 a întrebat:

Am si eu o întrebare, am iPhone 5 si am cablu de date de iPhone ( original ) iar adaptorul de BlackBerry nu stiu daca e original are 15 v, se poate întâmpla ceva daca continui sa il încarc asa? Il încarc de 1 luna si ceva tot asa si nu sa întâmplat nimic, se poate întâmpla?

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

Depinde nu e coltajului adaptorului fata de cel al unui iPhone in general. Daca e mai mare, atunci durata de viata a bateriei va scadea in timp. Daca e mai mica, cred ca se incarca bateria mult mai greu decat cu unul original.