| Ηλοδεξ_Λαυρεντιυ_1999 a întrebat:

Am un telefon jax x vonino si bateria face figuri in sens ca nu mai tine la 2-3 ore in care nu umblu pe el se scurge 19-20% am vazut la baterie cosumul la telefon inactiv este de 160% este necesara schimbarea bateriei?

1 răspuns:
| CosminGFX5 a răspuns:

Daca telefonul se descarca prea repede bateria ieste de vina. Trebuie sa o schimbi sa functioneze. Bateria,, este umflata'' adica sa deformat putin. Telefonul a fost luat de nou? Daca da poate ca ai stat tu pe el cand era pus la incarcat. Daca l-ai luat la mana a 2-a cel care ti la vandut a facut ceva cu el. Te salut cu respect!